V?r historia

Om oss

Med en m?larm?stare till far och en mor med ?ga f?r heminredning utvecklade Mia Sahlin tidigt en stark k?nsla f?r f?rg och form. K?rleken till skapandet f?ddes i barndomen d? Mia, i snickarbyxor fl?ckade av m?larf?rg, spenderade sommarlov och helger sida vid sida med fadern. H?r lades grunden till hennes karri?rval.?

I vuxen ?lder fortsatte Mia p? den inslagna v?gen och renoverade flera hem tillsammans med maken Marcus. Denna passion omvandlades s? sm?ningom till en framg?ngsrik aff?rsverksamhet. 2016 grundade hon Kitchen & Beyond, en G?teborgsbaserad tillverkare av skr?ddarsydda k?k med kunder ?ver hela v?rlden.?

F?r att kunna erbjuda sina tj?nster till flera utan att beh?va tumma p? den specialanpassning och det hantverk som Kitchen & Beyond gjort sig k?nda f?r, lanserade Mia och Marcus 2020 varum?rket Cupboards & Goods. Cupboards & Goods arbetar bara med de allra b?sta materialen och ett f?rstklassigt hantverk. Kunden bidrar med kreativitet; i planeringsverktyget The Kitchen Planner? blir varje k?k unikt.?De handgjorda, skr?ddarsydda och installationsklara k?ken tillverkas i det lilla samh?llet Hyssna i V?sterg?tland.

Detta ?r Cupboards & Goods

Fr?n v?nster till h?ger:

Stefan Asteberg
Partner
stefan@www.joyget.cn

Anders S?rli
Projektledare och snickare
anders@www.joyget.cn

Sara Hellman
Projektledare
sara@www.joyget.cn

Johanna Bradford
Partner
johanna@www.joyget.cn

Charlotta Warnhammar
Partner
charlotta@www.joyget.cn

Mia Sahlin
Grundare och Creative Director
mia@www.joyget.cn

Marcus Sahlin
Grundare och VD
marcus@www.joyget.cn

 

澳门精准免费资料大全49